Netsales najpopularniejszą siecią afiliacyjną w Polsce
Czwartek, 31 Lipiec 2014 17:31

Takie wrażenie można odnieść patrząc się na najnowszy plebiscyt strony Afiliacje.pl. Do plebiscytu trafiło 21 sieci afiliacyjnych, które działają na polskim rynku. Wśród uczestników znaleźć mogliśmy wiele popularnych jak i niszowych reprezentantów marketingu afiliacyjnego.

W plebiscycie pod tytułem „Sieć afiliacyjna godna polecenia”, nie zabrakło takich rodzimych firm jak Novem, Netsales czy międzynarodowych tuzów w stylu Zanox lub Tradedoubler.

Pomysł na ten plebiscyt to ciekawy sposób na zbadanie preferencji polskich webmasterów. W głosowaniu udział wzięło 630 czytelników bloga. Niestety dość niska frekwencja nie pozwala na jednoznaczne rozstrzygnięcie kwestii najlepszej sieci afiliacyjnej na polskim rynku. Dziwi także bardzo niska ocena, popularnych za naszą zachodnią granicą Zanoxa i Tradedoublera.

Pierwsze miejsce w głosowaniu zajęła firma Netsales, zyskując przychylność aż 33% wydawców. Na drugim miejscu znajduje się netaffiliation, która obecna jest aż w 17 krajach na 3 kontynentach. Sieć ta zgarnęła 165 głosów, co stanowi 26% wszystkich głosów zliczonych w plebiscycie. Na trzecim miejscu, czyli dalej na podium znalazł się Online Media Group (w skrócie OMG Polska), jedna z najdłużej obecnych sieci afiliacyjnych na polskim rynku marketingu internetowego.

Skąd bierze się popularność takich a nie innych sieci? Na pewno największy wpływ na wszystkich wydawców stron internetowych mają regularne i bezproblemowe płatności firm biorących udział w plebiscycie. Drugim czynnikiem zapewne jest jakość obsługi i „bliskość” sieci względem swoich partnerów. Nie zapomnijmy także o sympatii do danej sieci, tak jak w innych dziedzinach życia, jednych lubimy bardziej innych mniej.

Zwycięzcom gratulujemy, z wynikami zgadzamy się i polecamy zwycięzców. Szkoda tylko, że grupa osób, które wzięły w badaniu była dość mała, z chęcią zobaczylibyśmy podobny plebiscyt, w którym wzięłoby udział od tysiąca do dwóch tysięcy afiliantów.

Chętni do zapoznania się bliżej z glosowaniem odsyłamy na bloga go organizującego: link